18 mei, 2025

IJsvogels van de Beukenhof incasseren opnieuw een tegenslag

De IJsvogels van de Beukenhof moesten helaas weer een tegenslag verwerken. Op 1 mei jl. meldde Rob – een vaste waarnemer van de broedwand – dat er opnieuw een stuk van de wand was afgebroken. Precies op de plek waar de IJsvogels een nestgang hadden gegraven! Op dat moment werd er naar alle waarschijnlijkheid gebroed. Het legsel is dus helaas verloren gegaan.

De volgende dag zijn de vogels meteen weer begonnen met het graven van een nieuwe nestgang. Wat zijn IJsvogels toch bikkels, met een enorme overlevingsdrang. Inmiddels zijn ze waarschijnlijk weer aan het broeden, en we verwachten dat rond 7 juni de kuikens uitkomen. We hebben er weer vertrouwen in, want de nieuw gekozen nestplaats ziet er een stuk stabieler uit.

4 opmerkingen:

  1. wat een schitterende serie Ben

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Prachtig dat ze er toch weer voor gaan! Mooie close-ups heb je kunnen maken!
    Groetjes Maria

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Dag Ben,
    Het is toch wel een aantrekkelijke plaats om ijsvogels te kunnen zien. Wat een pech met die wand, hopelijk gaat het in het vervolg wel goed. Liefhebbers van ijsvogels komen hier wel aan hun trekken.
    Groet, Kees

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Hallo Ben, dat was zeker een domper met het instorten van de nestplek. Maar zoals je schrijft geeft deze soort niet snel op en is het wachten op de uitvliegende jongen.
    De foto's zijn prachtig.
    Groeten,
    Roos

    BeantwoordenVerwijderen